Ca kl 1730:
Vi ankommer Caravelle (etter Holmen), og tar en uformell øl eller brus ved bordet eller i baren (mens vi samler oss)
Ca kl 1800:
- Vi stiller opp på egnet sted i lokalet
- 2 rekker etter nytt oppsett (se skisse nedenfor)
- Eli presenterer koret, sier noe om Verdens kordag i dag, som handler om sang for fred, og at vi har lyst til å synge for og sammen med andre på denne viktige dagen, for felles omtanke og håp
- Emilie tar over og presenterer første sang
- Little Drummer Boy/Peace on Earth
- Emilie lager en passende overgang til drikkevisene
- Drikkevise 1 og 2
- Kee står fram og sier noe om mannsgruppa i koret – hvorfor er det gøy å være mann i Fornebu Singairs, hvordan har vi det i det dominerende kvinnefellesskapet, og hvorfor trenger vi flere menn? (seriøst, men humoristisk og sjarmerende)
- Drikkevise 3
- Elisabeth S står fram og supplerer Kee sett fra damegruppa i koret (seriøst, men humoristisk og sjarmerende) Hvordan øver vi? Egen erfaring med å ikke kunne noen ting, men lærer alt man trenger + hjelp til egenøving
- Inviterer til allsang med skålevisa «Så hever vi, så senker vi» (tekst nedenfor)
- Emilie overtar med å skryte av allsangen og alle de mannlige talentene hun hører (??? ;-)) Forteller at vi starter opp igjen på tirsdager på Oksenøya skole fra og med 3. januar. Presenterer julesang som avslutning og god jul til alle!
- Mary did you know
- Vi samler oss ved eget bord, spise/drikke for den som vil, for egen regning.
- Vi synger bursdagssang og feirer Tove (70 år 21. desember)
- Vi takker Emilie for semestret som er gått og overrekker gave
- Caravelle café stenger kl 2100

Skåleviser:
Skål!
Mel: En bussjåfør
Så hever vi –
Så senker vi –
Så hever vi – så senker vi
Så dreier vi den ene vei –
Så dreier vi den andre vei –
Så hever vi – så senker vi
Og skåler med hverandre!
SKÅÅÅÅÅL!
Alternativt, eller i tillegg:
Ååååååå … (til mange nok stemmer i)
Dette skal være *** sin skål, hurra
Ja, dette skal være *** sin skål, hurra
Og skam for den som ikke, *** sin skål vil drikke
Hurra, hurra – den skålen var bra, hurra!